Balıkesir Keman Kursu

Balıkesir müzik kursu bünyesinde; Balıkesir keman kursu da bulunmaktadır. Kemanın; adeta büyüleyici ve duyguları eşsiz bir şekilde yansıtan en başarılı müzik enstrümanlarından birisi olduğunu herkes fark eder.

Sizin de bu eşsiz seslere ilginiz var ve öğrenmek; kendinizi geliştirmek istiyorsanız keman kursumuz tam da size göre. Birebir olarak gerçekleştirdiğimiz kursumuz tamamen kişiye özeldir. ancak dilerseniz ikişer veya üçer grup halinde de özel ders talebinde bulunabilirsiniz.

Keyifli ve müzik dolu bir ortamda kendisini geliştirmek isteyen tüm bireyleri kursumuza bekliyoruz. Kurs sürecimiz hakkında daha fazla bilgi almak, kayıt yaptırmak ve fiyat teklifimizi öğrenmek için iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Keman kursu öğrencilerinizle hangi türde müzikler çalışıyorsunuz?

Müzik türünün seçimi öğrencilere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak kursumuzda Klasik Batı Müziği, Jazz, Pop, TSM gibi müzik türleri çalışılmaktadır.

Keman derslerinin işleyişi nasıl olmaktadır?

Keman kursumuz haftada 1, ayda 4 saat olarak birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. Talep doğrultusunda 2-3 kişi keman sınıfları oluşturulabilmektedir.

Tek kelime ile muhteşem diyebileceğimiz keman sesi, insanda keman çalma isteği uyandırabiliyor. Çalmasını bilmeyen bir kişinin elinde eziyet fakat çalmayı bilen kişinin elinde şaheser olan keman, oldukça popüler bir enstrümandır. Keman kursu İzmir ile konservatuvar mezunu profesyonel öğretmenlerle siz de keman çalmayı kısa zamanda öğrenebilir, çevrenizi kemanın o büyüleyici sesiyle mest edebilirsiniz. Kemana başlama yaşı 5-6 yaşlarında en uygun dönemdir, yetişkinlerde ise belli bir yaş sınırı yoktur. Elinize hiç keman almamış dahi olsanız Keman Kursu İzmir ile size en uygun öğrenme metodu uygulanarak 2-3 ay içinde sevdiğiniz parçaları çalabilecek seviyeye ulaşabilirsiniz. Keman kursu fiyatları içinde en uygun ücret politikasına sahip müzik kursu olan Keman Kursu İzmir’de ücretsiz deneme dersi olanağı ile uygun fiyatlı keman seçimi konusunda da eğitmenler öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Derslerde nota eğitimi veriyor musunuz?

Keman derslerimizde, keman eğitmenlerimiz tarafından temel nota eğitimi verilmektedir. Bu eğitim öğrencilerin deşifrelerini hızlandırmalarını ve parçaları, etütleri daha rahat bir biçimde çalabilmelerini sağlamaktadır.

Haftada kaç saat keman dersi almalıyım?

Kursumuz tarafından öngörülen süre haftada 1’dir. Haftada bir saat keman eğitimi almak çalıcı için yeterli olacaktır. Ancak derslerin dışında da bol bol pratik yapılması gerekmektedir.

Keman çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Keman çalmayı öğrenmek pratik gerektiren bir süreçtir. Bu yüzden keman çalmayı öğrenmek tamamen kişinin pratik yapmasıyla ilgili bir durumdur. Ancak derslere düzenli katılımla, öğretmenin verdiği etütlerin ve alıştırmaların düzenli bir şekilde çalışılmasıyla birlikte ortalama olarak 3 ay gibi bir süre içerisinde kemanda seviyenize uygun parçalar çalmaya başlayabilirsiniz.

Keman kursunuzda nasıl bir eğitim programı izleniyor?

Keman kursunda ilk olarak keman tutuşu ve yay tutuşu gibi konular ele alınmaktadır. Bunun ardından yayla ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Yay çalışmasından sonra parmak basma konusu ele alınmaktadır. Bu aşamayla birlikte ufak etütler ve parçalar geçilir ve bununla eş zamanlı olarak öğrenciye temel note eğitimi verilmeye başlanır.

Keman derslerinde hangi konulara değinmektesiniz?
  • Keman ve Yay Tutuşu
  • Arşe Çalışmaları
  • Parmak Basma
  • Temel Nota Eğitimi
  • Uygun Seviye Etüt ve Parçalar
  • İleri Seviye Etüt ve Parçalar
Öğrencilerinizin yaş ortalaması nasıl?

Kursumuzda farklı yaş ve meslek gruplarından bir çok kişi keman dersi almaktadır. 7-63 yaş aralığında keman dersi almış öğrencimiz bulunmaktadır.

Keman çalmaya kaç yaşında başlanılmalı?

Gelişim uzmanları tarafından bu yaş aralığı 9-11 olarak belirlenmiştir. Ancak ünlü keman virtüözlerine bakıldığında bu yaşın 5 e kadar düştüğü görülmektedir. Dolayısıyla çocuğunuzun gelişimine göre bu yaş ortalaması değişiklik göstermektedir. Kursumuzdaki keman eğitmenlerimiz size çocuğunuzun uygunluğu hakkında bilgilendirme yapacak ve buna uygun bir program çizecektir. Bu gibi durumlar için sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Keman çalışmaya ne kadar vakit ayırmalıyım?

İster hobi olarak, isterseniz profesyonel olarak ilgilenin yine de keman çalmaya günde 1 saat vaktinizi ayırmanız gerekiyor. Bu 60 dakikalık süre sizin bilgilerinizi sürekli yenilemenizi ve üzerine bir şeyler katarak ilerlemenizi sağlayacaktır. Günde 60 dakika düzenli ve programlı çalışmayla ne kadar ilerlediğinize kendiniz bile şaşıracaksınız.

Keman kursuna katılmak için müzik kulağım olması şart mı?

Kursumuza başlarken böyle bir şart aranmamaktadır. Müzik kulağının olması veya enstrumana yatkınlığın bulunması her koşulda çalacak kişi için avantaj olsa bile, bunların bulunmaması durumu çok büyük bir dezavantaj değildir. Aradaki fark düzenli pratik ve doğru çalışmayla rahatça kapatılabilir.