Balıkesir Piyano Kursu

Balıkesir piyano kursu olarak 5 yaş ve üzeri tüm kursiyerlerimizi son derece muazzam keyif alacakları bir kurs ortamında ağırlamaktayız.

Piyanonun eşsiz seslerini keşfetmek ve farklı müzik türlerini çalabilmek tamamen sizin parmaklarınızın ucunda. Piyano başına geçip, nereden nasıl başlayacağım diye düşünmeyeceksiniz. Çünkü uzman eğitimcimiz sizlere adım adım nereden, nasıl başlamanız gerektiğine dair ipuçları verecektir.

İlk dersten itibaren ise temelleri kavradığınızda, sonraki derslerde kendinizi ne kadar da hızlı bir şekilde geliştiriyor olduğunuzu fark edeceksiniz.

Piyano kursu eğitim sürecimizde öğrencilerimiz sadece uygulamalı olarak eğitim görmekle kalmaz aynı zamanda temel bilgileri de öğrenirler. Bu bağlamda temel müzik bilgileri de kurs eğitimimiz kapsamındadır.

Nitekim Balıkesir müzik kursu olarak amacımız; kursiyerlerimizin piyano çalmak konusunda hem teorik hem de uygulama kısımlarına güçlü bir şekilde vakıf olmasını sağlamaktır. Böylelikle ortalama 8 ay – 1 yıl gibi bir sürede katılımcılarımız tam anlamıyla piyano çalmaya vakıf olabiliyorlar ve üstelik farklı müzik türleri de olsa oldukça başarılı bir şekilde parmaklarını kullanıp, en iyi notaları çıkarmayı başarıyorlar.

Siz de piyano dersleri için bir adım atmaya ne dersiniz?

Piyano derslerinde neler öğretiyorsunuz?

Piyano derslerinde, yaş gruplarına göre farklı ve özel uygulamalar bulunmaktadır. Genel olarak klasik batı müziği, jazz müzik, blues, avrupa halk müziği, popüler müzik ve film müziği türlerinden oluşan geniş bir repertuar çalışılmaktadır. Bunun yanı sıra teoride; temel müzik bilgileri, nota okuma yazma, fa ve sol anahtarları, pratikte ise; yaygın piyano teknikleri, etütler, gamlar, arpejler, klasik ve jazz akorları uygulanmaktadır.

Kaç ayda öğrenebilirim?

Kurs süresi kişinin yeteneğine ve çalışmalarına göre farklılıklar gösterse de ortalama öğrenme süresi 8 aydır. 8 ayını tamamlayıp 1. kuru bitiren her öğrenciye kurum müdürü tarafından imzalı belge verilmektedir. Ayrıca 1 yıldan daha fazla derslere devam eden öğrenciler, orkestra çalışmalarına katılıp öğrenci konserlerine çıkabilirler

Piyano öğrenmenin bir yaşı var mı?

Piyano dersleri, 5 yaş ve üzeri her yaş için uygundur

Derslerde nota eğitimi var mı?

Müzik yapmak temel amaç olsa da müziği okuyabilmek yani nota öğrenmek önemlidir. Bu sebepten derslerin içeriğinde müzik teorisi adı altında nota eğitimi de mevcuttur.

Derslere başlamak için enstrüman almalı mıyım?

Evde her gün düzenli çalışabilmeniz için kendinize ait bir enstrümanınızın olması gerekmektedir.